1. orriënteren Met carnaval in New Orleans gaat men verkleed als Indiaan. Men vormt groepen om samen mee te lopen met de optocht en daarna door de stad. Als twee concurrerende groepen elkaar tegenkomen, proberen ze elkaar af te troeven.
2. zingen Video 1 is geschikt om het nummer te leren kennen en de tekst te bespreken. Video 2 is geschikt om mee te zingen (goede toonhoogte) en video 3 is een backingtrack voor zelfstandig zingen. De versie van Eigenwijs heeft een gekuiste tekst.
4. Zingen, luisteren en spelen. In deze les staat muziek de van Caribische eilanden centraal. De kinderen maken kennis met reggae, calypso en de steeldrum. Ze leren een calypsolied 'Aiko aiko' en begeleiden het lied op instrumenten. Dit heb je nodig: Leg vooraf klaar: Djembé of trom, boomwhackers d en a, maracas, extra trom, schellenraam of beatring.